Pemenang Unduk Ngadau 1960 – 2019

Unduk Ngadau 1960 – 2019.

Versi pertama bermula pada tahun 1960 – 1971. Selama 11 tahun, pertandingan ini dikenali sebagai Miss Kadazan.

Pada tahun 1971 ia diubah kepada Miss Harvest Festival yang berlangsung bermula pada tahun itu juga sehingga tahun 1980.

1981 ia berubah nama lagi kepada Ratu Pesta Kaamatan dan berakhir pada tahun 1987 kerana Unduk Ngadau Kaamatan mengambil alih nama pertandingan ini sehinggalah pada hari ini.

 

MISS KADAZAN (1960 – 1970).

1. 1960 – Mui Lan – Penampang.
2. 1961 – Talian Bunal – Papar.
3. 1962 – Marcella Tiansim – Papar.
4. 1963 – Mary Badak – Putatan.
5. 1964 – Rita Jaafar – Tuaran.
6. 1965 – Molina Daniel – Tuaran.
7. 1966 – Patricia Sinidol – Penampang.
8. 1967 – Florina Bibi Abdullah – Papar.
9. 1968 – Rita Mojilis – Penampang.
10. 1969 – Sylvia Totu – Penampang.
11. 1970 – Helen Mojiniu – Penampang.

 

MISS HARVEST FESTIVAL (1971 – 1980).

12. 1971 – [email protected] Jaikoh Imbayan – Tamparuli.
13. 1972 – Evelyn Sinidol – Penampang.
14. 1973 – Prisca Tikoh – Penampang.
15. 1974 – Susanna Jipanis – Penampang.
16. 1975 – Rita Sikawah – Penampang.
17. 1976 – Edwina Totu – Penampang.
18. 1977 – Mary Marjorie Kinjau – Penampang.
19. 1978 – Veronica Jefferin – Penampang.
20. 1979 – Mary Solly – Tanjung Aru.
21. 1980 – Roslina Amit – Tuaran.

 

RATU PESTA MENUAI (1981 – 1986).

22. 1981 – Anthony Dabi – Penampang.
23. 1982 – Dolly Jimayoi – Beaufort.
24. 1983 – Mary Kinjau – Penampang.
25. 1984 – Esther Sikayun – Penampang.
26. 1985 – Florence Jipiu – Penampang.
27. 1986 – Johanna Disimond – Penampang.

 

UNDUK NGADAU KAAMATAN (1987 – 2019).

28. 1987 – Joan Gloria Tommy – Tanjung Aru.
29. 1988 – Jennie Alasa – Penampang.
30. 1989 – Deidre Peter Mojuntin – Penampang.
31. 1990 – Julia Agustine – Tanjung Aru.
32. 1991 – Sylvia Sandralisa Orow – Tuaran.
33. 1992 – Anita Pudin – Petagas.
34. 1993 – Luzie @ Lucy Tham – Inanam.
35. 1994 – Agatha Nora Lojimin – Penampang.
36. 1995 – Justina Manius – Kawang.
37. 1996 – Lynnefra @ Lynn Alfera Wong – Elopura.
38. 1997 – Jan Lisamarrie William – Bongawan.
39. 1998 – Jeremia Ginajil – Inanam.
40. 1999 – Kathie Renjus – Inanam.
41. 2000 – Regina Intang – Melalap.
42. 2001 – Nicolita Sanseh Masi – Petagas.
43. 2002 – Patrecia Raymond Chong – Kiulu.
44. 2003 – Daphne @ Dahlia Eleanor Mozes Iking – Kuala Lumpur.
45. 2004 – Fharelynne Ivonne Henry – Tamparuli.
46. 2005 – Madelyne M.Nandu – Penampang.
47. 2006 – Devenna Jaikob – Sulaman.
48. 2007 – Jo-Anna Sue Henley Rampas – Tuaran.
49. 2008 – Leonie Lawrence Gontuni – Penampang.
50. 2009 – Appey Rowenna Januin – Papar.
51. 2010 – Crystal Eve Huminodun William Majimbun – Tanjung Aru.
52. 2011 – Botiza Arthur S. Disimond – Penampang.
53. 2012 – Melinda Louis – Telupid.
54. 2013 – Immaculate Lojuki – Kota Kinabalu.
55. 2014 – Cheryl Lynn Pinsius – Kota Kinabalu.
56. 2015 – Ryannie Neils Yong – Tanjung Aru.
57. 2016 – Sherry Anne Laujang – Penampang.
58. 2017 – Kerinah Mah – Kota Kinabalu.
59. 2018 – Hosiani Keewon – Inanam.
60. 2019 – Francisa Ester Nain – Karambunai.

Facebook Comments